Tworzenie Pięknej Przestrzeni – Kariera Projektanta Wnętrz

Author:

Projektowanie wnętrz było przedmiotem zainteresowania kultur ludzkich, odkąd pierwsza osoba postanowiła zrobić coś, aby uczynić swoje środowisko życia pięknym. Ponieważ wystrój wnętrz jest odzwierciedleniem kultury, stanowi ważny związek z historią naszego społeczeństwa. Ostatnio w projektowaniu wnętrz zaczęto interesować się czymś więcej niż tylko samą estetyką — stwierdzono, że kolor i wzornictwo mają dalekosiężny wpływ na jednostki.

Ponieważ projektanci mają teraz możliwość wprowadzania głębokich zmian w życiu swoich klientów, ważne jest, aby każdy, kto planuje karierę w projektowanie wnętrz online, nauczył się czegoś więcej niż tylko podstaw koloru i tkaniny. Ludzie chcą wiedzieć, jak urządzić dom przy ograniczonym budżecie, o trwałości materiałów, a nawet o tym, jak przyjazny dla dzieci będzie ich wystrój! Kariera w tej formie projektowania może być satysfakcjonująca – o ile zapewnisz jej przygotowanie, na jakie zasługuje.

Według US Bureau of Labor Statistics Occupational Outlook Handbook na lata 2010-2011, oczekuje się, że popyt na specjalistów od wnętrz wzrośnie, ponieważ coraz więcej właścicieli domów i firm potrzebuje ich usług. Projektanci z talentem, wykształceniem i specjalizacją – zwłaszcza w „zielonej technologii” – mają największe perspektywy na udaną karierę. Ponieważ wielu projektantów zleca swoje usługi lub wykonuje pracę na własny rachunek, dobrym pomysłem jest również wyczucie biznesowe (lub przynajmniej kilka zajęć, które ci pomogą) oraz dobre umiejętności komunikacyjne i interpersonalne. Wielu profesjonalistów odnosi sukcesy w specjalizowaniu się w określonej dziedzinie, takiej jak projektowanie wnętrz domów, tworzenie bardziej wydajnego i ergonomicznego otoczenia biurowego lub modyfikowanie domów i firm w celu pomocy klientom niepełnosprawnym. Ponadto dobrym pomysłem jest odbycie szkolenia w zakresie CAD (rysowanie wspomagane komputerowo) i innych aplikacji.

Pozycje na poziomie podstawowym w projektowaniu wymagają ukończenia programu szkoleniowego w profesjonalnych szkołach projektowania lub w kolegiach lub na uniwersytetach. Miejsce uzyskania certyfikatu ma znaczenie: uzyskanie stopnia współpracownika lub certyfikatu ukończenia dwu- lub trzyletniego programu zwykle kwalifikuje cię do bycia asystentem specjalisty ds. Projektowania wnętrz, a tytuł licencjata zwykle pozwala zakwalifikować się do programu praktyk. Istnieje około 300 akredytowanych szkół, do których może uczęszczać początkujący projektant wnętrz, a wiele z nich może pomóc w znalezieniu zatrudnienia. Ponadto ważne jest, aby skompilować portfolio swoich szkiców roboczych i fotografii w tej kolekcji, aby umożliwić pracodawcom zobaczenie, w jaki sposób wykorzystujesz przestrzeń, kolor i projekt. Po szkoleniu najprawdopodobniej zaczniesz jako asystent lub praktykant, pracując przez rok lub więcej z doświadczonym projektantem, dopóki nie wykażesz się zdolnością do samodzielnej pracy. W tym momencie, w zależności od stanu, może się okazać, że potrzebujesz licencji, aby kontynuować karierę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *